Jun

08

Jak řešit prasklinu na čelním skle?

Pokud máte prasklinu na čelním skle vozidla, existuje několik možností, jak danou situaci řešit. Zde je několik návrhů a postupů. Oprava praskliny: Pokud je prasklina menší než 5 cm a nenachází se v řidičově zorném poli, je možné ji opravit. Existují speciální přípravky na opravu prasklin, které se aplikují na poškozené místo. Obvykle se jedná o průhlednou pryskyřičnou látku, která se zatvrdí a zpevní sklo. Tento proces vyžaduje jistou odbornost, takže je vhodné obrátit se na profesionální autoservis jako je ten náš, který má zkušenosti s opravami čelních skel. Výměna skla: Pokud je prasklina příliš velká nebo se nachází v řidičově zorném poli, bude nejlepší volbou výměna celého čelního skla. Tento postup je náročnější a vyžaduje vyjmutí starého skla a instalaci nového. Opět se doporučuje navštívit autoservis, který je specializovaný na výměnu autoskel. Autoservis K+M je ideální volbou vašich bezpečných cest! Pojištění: Pokud máte pojištění vozidla, měli byste zkontrolovat, zda je prasklina na čelním skle pokryta pojistkou. Některé pojišťovny nabízejí krytí praskliny bezplatně nebo za malý poplatek. Pokud máte takové krytí, můžete se obrátit na svou pojišťovnu a dozvědět se o dalších krocích, které je třeba podniknout. Pamatujte, že prasklina na čelním skle je potenciálně nebezpečná, protože může ovlivnit pevnost skla a viditelnost řidiče. Proto je důležité se s touto záležitostí zabývat co nejdříve a zvolit nejvhodnější řešení. ![autosklo_nakladni_auto_002_1.jpg](/uploads/autosklo_nakladni_auto_002_1_d74227c920.jpg)

Jun

08

Jak dlouho bude trvat výměna čelního skla?

Doba trvání výměny čelního skla závisí na několika faktorech, včetně typu vozidla, dostupnosti náhradního skla a pracovních postupů servisního střediska. Existují však dvě možnosti, které by mohly přispět k rychlejší výměně skla: expresní výměna a mobilní servis. **Expresní výměna:** Náš servis Autosklo K+M nabízí expresní výměnu čelního skla, což znamená, že se pokusí dokončit práci co nejrychleji. Doba trvání expresní výměny se obvykle pohybuje mezi 2 a 4 hodinami. Tato možnost je vhodná, pokud nemáte přístup k náhradnímu vozidlu nebo pokud preferujete rychlé dokončení práce. **Mobilní servis:** Druhou možností je mobilní servis, kdy náš technik přijede k vám domů, do práce nebo na jiné místo a provede výměnu čelního skla přímo na místě. Doba trvání mobilní výměny se může lišit, ale obvykle se pohybuje kolem 1 až 2 hodin. Tato možnost je pohodlná, protože nemusíte vozidlo převážet do servisu. Je však důležité poznamenat, že časový rámec se může lišit v závislosti na konkrétní situaci, například na zaneprázdněnosti servisu, čekací době na náhradní díly nebo složitosti výměny pro konkrétní typ vozidla. ![autosklo_nakladni_auto_002_1.jpg](/uploads/autosklo_nakladni_auto_002_1_d74227c920.jpg)

Jun

09

Co všechno umíme nabídnout?

Autosklo České Budějovice a autosklo Pardubice jsou jedny z poboček naší prodejní sítě. Již od roku 1992 se zabýváme prodejem, montáží a všemi opravami autoskel. Autoskla, které opravujeme nebo montujeme, mohou patřit nejen osobním automobilům, ale také nákladním vozidlům, autobusům nebo stavebním strojům. Prioritou naší firmy je kvalita zboží a námi nabízených služeb. Ke své práci proto používáme ověřené, kvalitní a praxí odzkoušené nové náhradní díly. Našimi dodavateli autoskel jsou celosvětově uznávaní výrobci FUYAO, SAINT-GOBAIN SEKURIT, PILKINGTON a AGC. Pro dodání speciálního příslušenství k autosklům máme známého výrobce - společnost PMA TOOLS. Nemůžeme opomenut zmínku výrobce TEROSON, dodávající našim autosklům veškerou potřebnou chemii pro zasklívání. Profesionální přístup a kladný postoj našich zaměstnanců k práci, léta praxe a ověřených zkušeností vede nás všechny k plnění kvalitních služeb našim zákazníkům.

Jun

08

Došlo k poškození pojištěného autoskla?

• Informujte pojišťovnu: Prvním krokem je kontaktovat svou pojišťovnu a nahlásit poškození autoskla. Zjistěte, jaký postup pojišťovna vyžaduje a jaké informace budou potřeba (například popis poškození, datum a místo, kde k poškození došlo). • Zjistěte pojištění skla: Zkontrolujte svou pojistnou smlouvu, abyste zjistili, zda je sklo vozidla zahrnuto ve vašem pojištění. Některé pojišťovny nabízejí samostatné krytí autoskla, zatímco u jiných je to součástí komplexnějšího pojištění vozidla. • Dodržujte pokyny pojišťovny: Pojišťovna vám poskytne pokyny ohledně dalších kroků. Může požadovat, abyste navštívili určené autoservisní středisko nebo poskytli další informace a dokumenty. Dbejte na to, abyste se řídili pokyny pojišťovny, abyste mohli uplatnit nárok na náhradu nebo opravu skla. • Proveďte opravu nebo výměnu skla: Pojišťovna vám sdělí, zda můžete provést opravu nebo výměnu skla. V závislosti na rozsahu poškození a pokynech pojišťovny můžete mít možnost zvolit si autoservis, který se specializuje na opravy autoskel, nebo využít partnerské servisní středisko navrhované pojišťovnou. • Splatnost a náhrady: Zjistěte, jaká je politika týkající se náhrad a spoluúčasti. Některé pojišťovny mohou vyžadovat zaplacení určitého množství spoluúčasti před provedením opravy nebo výměny skla. Ujistěte se, že porozumíte podmínkám a postupu ohledně náhradních nákladů. Je důležité si uvědomit, že postup pro náhradu nebo opravu pojištěného autoskla se může lišit v závislosti na pojišťovně a vaší pojistné smlouvě. Nejlepší je kontaktovat přímo svou pojišťovnu a konzultovat s nimi konkrétní postup a podmínky. Pokud se ale o tohle všechno nechcete starat. Rádi to zařídíme za Vás!

Recent Posts

08 Jun 2023
Jak řešit prasklinu na čelním skle?